Jõulupidu 2013 Eesti Rahvusraamatukogus ja Noore Juhi preemia

Tallinna Direktorite klubi andis Meelis Petersonile üle aasta noore juhi preemia.

Valgusteid tootva Glamox HE tegevjuhile Meelis Petersonile (39) tuli auhind kui välk selgest taevast. „Loodan, et täna õhtul ikka natuke selgitatakse ka, miks just mina selle preemia sain,“ kommenteeris Peterson.

Tallinna Direktorite klubi presidendi Aare Palootsa sõnul on Peterson end aastatega Glamoxis üles töötanud ning rajanud ka väga efektiivse tootmise, olles ise kontserni juhtkonnas. „Viimase kümne aastaga on ettevõtte käive neljakordistunud, kuid töötajate arv on kasvanud selle ajaga vaid 10 protsenti. See on märk väga efektiivsest tegutsemisest,“ sõnas Paloots.

„Meie klubi liikmete hulgas on kolm ettevõtjana elutöö preemia saanud juhti, kuid meie meelest on tähtis tõsta esile ka noori ja edukaid tegijaid, sest klubi auhinnasaajate rida vajab ju järelkasvu,“ lisas ta.

„Esialgu tahtsime anda preemia kuni 35aastasele juhile, aga neid vist Eestimaal eriti ei leidu, seega otsustasime vanusepiiri 40ni tõsta. Tänavu anname auhinna esimest korda välja, kuid loodame sellest traditsiooni teha,“ ütles klubi tegevdirektor Tõnis Laud.

Teine pisut vähem kui kümne kandidaadi hulgast sõelale jäänud finalist oli Liviko juht Janek Kalvi, kuid Palootsa sõnul rääkis tema kahjuks väga tuntud firma eesotsas olemine. „Me tahtsime pisut vähem tuntud ettevõtet seekord esile tõsta, kuid hindame ka Kalvi tegevust sellegipoolest väga kõrgelt,“ selgitas ta.

Koolidele, ärihoonetele ja kauplustele valgusteid tootva Glamox HE käive oli möödunud aastal 22,6 miljonit eurot ning kasum 3,4 miljonit eurot.

Allikas: Äripäev.

Rahvusraamatukogust.Tallinnas Tõnismäel asuv spetsiaalselt raamatukogule projekteeritud hoone ehitati aastatel 1985-1993. Maja arhitekt on Raine Karp ning sisekujundaja Sulev Vahtra. Kaheksakorruseline hoone, millel kaks korrust maa all, on tänaseni Baltimaade suurim raamatukogu.

Tänane Eesti Rahvusraamatukogu on avalik-õiguslik juriidiline isik, kes tegutseb Rahvusraamatukogu seaduse, teiste õigusaktide ja oma põhikirja alusel. Kollegiaalne otsustuskogu on Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu, kelle määrab ametisse Riigikogu. 

Rohkem infot lisaks: http://www.nlib.ee