TALLINNA DIREKTORITE KLUBI ANDIS ÜLE NOORE JUHI 2021 PREEMIA.

TALLINNA DIREKTORITE KLUBI ANDIS ÜLE NOORE JUHI 2021 PREEMIA.

Tallinna Direktorite Klubi andis 11.01.2022 üle järjekordse „Aasta noore juhi“ preemia, mille pälvis OÜ Nõo Lihatööstus nõukogu esimees ning müügi ja turundusdirektor Simmo Kruustük. Preemiaks on rändkarikas ning selle eesmärgiks on tunnustada noore juhi olulist rolli ühiskonnas.

Tallinna Direktorite Klubi presidendi Raimo Randmäe sõnul otsustas klubi anda tunnustuse Simmo Kruustükile just seetõttu, et east hoolimata on Simmo Kruustük noorema põlvkonna väljapaistev juht, kes võttis Nõo Lihatööstuse tüürimise enda kätte keerulisel hetkel, pärast isa, ettevõtte asutaja Toomas Kruustüki lahkumist eelmise aasta sügisel. Ehkki lõviosa Simmo ajast kulub sellele, kuidas rinda pista kasvavate sisendhindadega ja juhtida ettevõte läbi koroonakriisist, on ta tõusnud ka terve toiduainetööstuse valdkonna üheks olulisemaks eestkõnelejaks. Ta esineb konverentsidel ning võtab tihti meedias sõna, propageerides kodumaist toitu ja maitseid. Simmo juhtimise ajal on Nõo pälvinud Aasta pereettevõtte tiitli, samuti valiti Nõo toidutehnoloog Anne Värä Eesti Toiduliidu Südamega Tegijaks. Juhina iseloomustab Simmot pealehakkamine ja ambitsiooon ning ta soovib teha suitsvorstist Eesti toidutööstuse eduloo väljaspool kodumaa piire.

Nõo Lihatööstuses alustas Simmo tööd aastal 2005 turundusjuhina ning alates 2007 lisandusid ka müügidirektori kohustused. Tööd alustades oli ettevõtte käive 74 miljonit krooni ehk 4,72 miljonit eurot, mis 2021. aastal lõpuks tõusis üle 37 miljoni euro. Simmo on tohutult panustanud tootearendusse ning ettevõtte toodangu ekspordivõimekuse kasvu, mille tulemusena moodustab hetkel Nõo Lihatööstuse eksport kogukäibest 20% ning eesmärgiks järgmise 3 aasta jooksul on see number viia 30ni. Peamised sihtturud- Läti, Leedu ja Soome. Lisaks kuulub Simmo Toiduliidu Volikogusse, osaleb aktiivselt ka EPKK lihatoimkonnas ning ka Kaubandus- ja Tööstuskoja tegevustes. Pikaajaliseks eesmärgiks on saavutada Baltimaades lemmik lihabrändi tiitel ning olla edukaim kodumaisel kapitalil põhinev lihatööstus Eestis (hetkel ollakse Eesti suurim kodumaisel kapitalil põhinev lihatööstus Eestis). Simmo töö on seal, kus on kliendid, mistõttu liigub ta äärmiselt palju Baltimaade pealinnade vahel.

Aasta noor juht, Simmo Kruustük sõnas auhinda vastu võttes, et tegemist on tunnustusega kogu tema meeskonnale ning tänas samas oma perekonda toetuse eest oma tööalaste eesmärkide saavutamisel. Simmo lisas, et auhinna saamine kogemustega tippjuhte koondavalt Tallinna Direktorite Klubilt on tema jaoks suur au ning samas kohustus olla parim omal alal.

Simmo Kruustük on abielus ja kolme lapse isa. Noorena tuli ta Eesti meistriks korvpallis, mida harrastab siiamaani, lisaks tegeleb aktiivselt suusatamise ja purjetamisega.

Tallinna Direktorite Klubi annab noore juhi preemiat välja alates 2013. aastast ning see on mõeldud kuni 40 aastasele Eesti tippjuhile, kes juhib edukalt tegutsevat ettevõtet. Eelmisel aastal pälvis selle preemia Taavi Madiberk, Skeleton Technologies asutaja ja tegevjuht.