TDK tutvumas Harju Elektriga

15. aprillil käisime tutvumas Harju Elekter ASiga. Seda tutvustas meie klubi liige ja Harju Elektri nõukogu esimees/arendusdirektor Endel Palla.

HARJU ELEKTRIST.
1968. aastal tegevust alustanud Harju Elekter on arenenud juhtivaks elektriseadmete ja –materjalide tootjaks ning tunnustatud ettevõtteks Läänemere piirkonnas. Harju Elektri põhitegevusala on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike kesk- ja madalpingeseadmete välja töötamine, tootmine ja müük energiasektorile (komplektalajaamad, kaablijaotuskapid), tööstussektorile (automaatika- ja juhtumis-seadmed, keskpinge lülitusseadmed) ning infrastruktuuri ja ehitussektori tarbeks (jaotus- ja liitumiskilbid). Lisaks valmistatakse telekommunikatsioonisektorile suunatud toodangut ja lehtmetalltooteid, hallatakse tööstuslikku kinnisvara ning tegeletakse jae- ja hulgikaubandusega.

Harju Elektri Gruppi kuuluvad elektriseadmete tehased Eestis, Soomes ja Leedus: AS Harju Elekter Elektrotehnika (100%), Satmatic Oy (100%), Rifas UAB (51%), telekommunikatsioonitoodete valmistaja AS Harju Elekter Teletehnika (100%) ja müügiesindus Rootsis Harju Elekter AB (90%). AS Draka Keila Cables (34%) on Harju Elektri sidusettevõte. Lisaks on ASil Harju Elekter portfelliinvesteeringud Läti elektriseadmete müügifirmas SIA Energokomplekss (14%) ja Soome börsiettevõttes PKC Group Oyj (7%).

Harju Elektri kontserni ettevõtete tootmiskorraldused vastavad rahvusvahelisele kvaliteedistandardile ISO 9001 ja keskkonnajuhtimise standardile ISO14001. Õigesti planeeritud investeeringud on kindlustanud tootmisvõimsused, mis toetavad kontserni laienemist ja klientide vajaduste rahuldamist strateegilistel turgudel. Harju Elekter omab Eestis, Soomes ja Leedus kokku 15 ha tootmis- ja teenindusmaad, millel on üle 70 000 m2 kaasaegseid tootmis- ja büroopindasid. Kontserni töötajate arv 2011.a lõpus oli 457 ja müügitulud ulatusid 46,7 miljoni euroni. ASi Harju Elekter aktsiad on noteeritud Tallinna Börsil.